BUDOWA SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DO WSPOMAGANIA ADMINISTRACJI WRAZ
Z INTEGRACJĄ ZASOBÓW BAZODANOWYCH W WOJEWÓDZTWIE I W POWIECIE
MAŁOPOLSKA INFRASTRUKTURA INFORMACJI PRZESTRZENNEJ
jest projektem Województwa Małopolskiego, skierowanym zarówno do społeczeństwa
jak i instytucji publicznych wykorzystujących informację przestrzenną. W ramach
systemu, Województwo zapewni referencyjne dane, które wykorzystywane będą przez
instytucje do tworzenia własnych opracowań przestrzennych...
MIIP
Struktura agrarna PDF Drukuj Email

Monitorowanie zmian w sposobie użytkowania gruntów oraz ich bonitacji i wykonywanie analiz z zakresu zmian w strukturze agrarnej województwa to zadania Marszałka Województwa, które nakłada na niego art. 7c ust. 1 Prawa geodezyjnego i kartograficznego.

Analizy z zakresu struktury agrarnej oraz u┼╝ytkowania grunt├│w wykonywane s─ů w oparciu o┬áwojew├│dzkie zestawienia zbiorcze danych obj─Ötych ewidencj─ů grunt├│w i budynk├│w (EGiB). Wojew├│dzkie zestawienia zbiorcze opracowuje si─Ö co roku na podstawie powiatowych zestawie┼ä zbiorczych sporz─ůdzonych wed┼éug stanu na dzie┼ä 1 stycznia danego roku (podstawa prawna art. 25 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Na ich podstawie utworzono dla obszaru wojew├│dztwa ma┼éopolskiego jednolit─ů baz─Ö danych za lata 2010-2015. Baza ta zawiera dane ewidencyjne dotycz─ůce:

  • struktury w┼éadania grunt├│w wed┼éug poszczeg├│lnych grup rejestrowych

  • struktury u┼╝ytkowania grunt├│w z podzia┼éem na poszczeg├│lne u┼╝ytki gruntowe

Utworzona baza danych pos┼éu┼╝y┼éa nast─Öpnie do wykonania analizy struktury w┼éadania i u┼╝ytkowania grunt├│w w wojew├│dztwie ma┼éopolskim. Opracowano w tym celu wykresy i kartogramy obrazuj─ůce zmiany, kt├│re zachodz─ů w strukturze w┼éadania i u┼╝ytkowania grunt├│w wojew├│dztwa ma┼éopolskiego.

 

 

 

 
program regionalnymałopolskamiipue
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013